Konuyu Kapat 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PEŞMERGELERDEN SONRA SURİYELİ SIĞINMACILAR
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar
****

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Üyelik Tarihi: 11.03.2011
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
PEŞMERGELERDEN SONRA SURİYELİ SIĞINMACILAR
PEŞMERGELERDEN SONRA SURİYELİ SIĞINMACILAR
Turgut ÖZAL Zamanında ırak lideri Saddam Hüseyin den kaçan permergeler kapıları açmış ve binlerce insanı göçmen kuşlar olarak bağrımıza basmıştık,fakat bunların bir çoğu ya işsizlikten ya yoksulluktan PKK Olarak bizlere geri döndü.,şimdide
Geçtiğimiz haftalarda Kaddafiden kaçan Libyalıları bağrımıza bastık Antalya’da tedavi için geldiklerinde 5 yıldızlı otellerde ağırladık,onlar ne yaptı otelde içki içip Türklere saldırdılar.
Bu kadar insanı beslemek bize ne kazandıracak,? yüz yıllarca “Arap’tan dost ayıdan post olmaz” diyen büyüklerimizin sözünü duymadık işitmedik
Bu mevzubahis peşmergeler, Özal zamanında kaçarak bize sığınan o yüz binlerce ezikler değil mi? Hani şu çadır, gıda, erzak, yatacak yer verdiğimiz, televizyonlarda acıyarak baktığımız garibanlardı.
Besle peşmergeyi kussun terörizmi.... meselesi
Saddam,ateş kesten hemen sonra kuzeyde isyan eden Kürtlerin üzerine helikopterleriyle yürümüş ve kimyasal silahlarını Kürtlerin üzerinde kullanmıştı.Bundan büyük zarar gören yarım milyona yakın kürtte can havliyle Türkiye sınırına dayanmıştı.Türkiye o kadar zor ve çaresiz bir durumdaydı ki ne yapacağını adeta şaşırmıştı.Alacak olsa Türkiye bundan son derece zararlı çıkacaktı.Üstelik kamuoyu 1988 yılında peşmergelerin alınmasından son derece rahatsızdı.Nitekim bu dönemde pkk nın eylemleri tırmanışa geçmişti.Yani peşmergeler PKK ya yataklık etmişti.Almasa bu sefer batı dünyası Türkiye’yi soruna duyarsız kalmakla suçlayacaktı.
Şimdi ise Suriyeliler başımıza bela olacak biz vandaki deprem yaralarımızı sarmaya çalışırken şimdi 15 bin olan Suriyelinin içine karışan PKK lılılar Suriye’nin ve ESADIN desteğiyle yine olay çıkaracaklar başımıza bela olacaklar.
Bunlar suç işlerse hapishanelerimizde ağzına kadar dolu.
Nevruzu 18 martta kutlayacağız diyerek sağa sola saldıran etrafı ateşe veren PKK lılılara bizim meclisimizin seçtiği BDP Li vekiller de destek veriyor.Demek ki bu devleti yıkmak isteyenlerde vatandaştan oy alabiliyorlar,Benim dikkat çekmek istediğim 15 bin Suriyeli bu kadarla kalmayacak Esad oradan kovalayacak arakasından PKK ya destek vererek sınırda bunları barındıracak aslına bakarsanız bir başka devletin iç işlerine karışarak hatamı ettik Avrupalı gibi bizde görmezden mi gelseydik diye düşünmüyor değilim ,Esadın karısı gelip Beypazarı’nda hamur açmadı mı, Esad bizim dostumuz değimliydi ne oldu da eski dostlar düşman oldu Bilemiyorum ABD Li amcalarımız mı baskı yaptı bilemiyorum, yorum sizin.
Hoşça ve sağlıklı kalın.
22.03.2012 20:43
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi