Konuyu Kapat 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KURBANLARI ERKEN KESTİK
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar
****

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Üyelik Tarihi: 11.03.2011
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
KURBANLARI ERKEN KESTİK
KURBANLARI ERKEN KESTİK
ÜLKEMİZE NAZAR DEĞDİ TERÖR-DEPREM YİNE CAN KAYBI
Değerli okurlarım Dünyada gelişmiş ülkeler Avrupa Amerika ekonomik krizlerle
Boğuşurken komşu Yunanistan iflas etmişken dimdik ayakta duran ülkemize nazar değdi. son günlerde terör belası ile uğraşırken şimdide deprem ile yıkıldık.Van ve çevresinde yaşanan depremde yine şu ana kadar yüze yakın kaybımız var.
Bu deprem Japonya’da olsaydı sadece birkaç hafif yaralı olurdu.
Bu deprem sadece PKK ‘lıları vursaydı Şehit anaların gözyaşları duaları kabul oldu diyecektik fakat genç yaşlı çoluk çocuk herkesi vurdu, Allah rahmet eylesin .
BİZ KURBANI ERKEN KESTİK
Maalesef biz bu yıl kurbanı erken kestik, teröre verdiğimiz yüzlerce şehit acısı yüreğimizi yakmışken şimdide deprem ile yıkıldık. Allah yardımcımız olsun.
17 Ağustos depreminde binlerce vatandaşımızı kaybetmiş 5 yılda yaralarımızı zor sarmıştık şimdi yine” sesimi duyan var mı.?” Diye bağırarak enkazların arasından bir canlı sesi gelir umudunu yaşıyoruz.
PAKUT’A NE OLDU
Bir ara eski kaymakamlarımızdan Selman bey17 AĞUSTOS DEPREMİNDEN sonra sivil savunma müdürüne emir vererek Polatlıda Akut’un kopyası PAKUT Polatlı arama kurtarma timi adı altında arama kurtarma ekibi kurmuştu. Çeşitli meslek gruplarından arkadaşlarla Halk eğitimde bu konu üzerine eğitimlere katılmış 19 mayıs gösterilerine doberman köpeklerle ve özel giysilerle katılmıştık.
Maalesef kaymakam değiştiğinde bu işi ertelediler.

BİR KURBANDA POLATLIDA VERDİK
Pazar günü saat 14,15 civarında belediye karşısındaki hemzemin geçitte annesinin arkasından koşan 13 yaşındaki Ayşegül YILMAZ
Trenin vagonuna çarparak hayatını kaybetti.
Yıllardır her kazada yazıyorum eski tren yolunun bize bir getirisi yok sadece ölüm,Gürültü ve zaman kaybı yaşatıyor.
ORS Yakınından geçen hızlı tren köprüsüne paralel bir çevre yolu ile 5 Km ‘lik daire çizerek hızlı tren istasyonunun yanına şimdiki DDY İstasyonunun taşınması, “Askeriyeden üç pınara kadar boşalan demir yolunu kırmızı toprak sererek etrafını yeşillendirerek bir yeşil vadi yapalım şehrimiz nefes alsın ölümler yaşanmasın“diye yıllardır yazıyorum bir belediye başkanımız yardımcısı veya kaymakamımız bir telefon edipte mahircim bu demiryolu zaten kaçak olarak kullanılıyor şöyle olursa böyle olur diye yorum dahi yapmadılar .
Yazım ne zaman dikkate alınır Allah göstermesin idarecilerden birinin yakını bu hemzemin geçitte ölürse o zaman Mahir sen bi ara yazmıştın şu konuyu bir görüşsek diyecekler.E-90 Karayolu çift yol olsun diye 17 bin kişiden imza toplamıştım birkaç arkadaş mahir reklam olsun diye bu işi yapıyor demişlerdi, ailelerinden yakınlarından E-90 DA 7 kişiyi kaybedince ağlayarak boynuma sarılıp sen haklıymışsın kardeşim diye veryansın etmişleri.
Bir daha ülkemizin doğal afetler yaşamaması dileği ile Hoşça ve sağlıklı kalın.
27.10.2011 17:12
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi