Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BELEDİYEYE KLİMALI MANTOLOMA
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Değerli okurlarım şehitlik dolmuşunu beklerken Necip fazıl parkının köşesinden Belediyeye bakıyordum “hani bakmak ile görmek “arasında fark vardır” derler ya eskiden üst sol tarafta Atatürk’ün bir çizimi vardı bir ara boyandı akan yağmurdan silindi falan diye bakarken alıcı gözüyle ön tarafa baktığımda binanın ön cephesinde tam 14 tane klima cihazı saydım çok fazla görünüyordu belki arka cephede de bir o kadar vardır bilemiyorum “israf haram deriz “bana çok fazla geldi belki klima sayısı normaldir fakat benim dikkatimi çeken şehre örnek olması gereken Belediye binasının bir örümcek ağı gibi hortum ve kablolarla sarılması daha çirkin bir görüntü sergiliyor olmasıdır.yıllardır kablo ve hortum gizleyici aparatlar tüm dünyada kullanılıyor KABLOLAR,HORTUMLAR GİZLENEBİLİR.bu klimaları yapanı bir Başkan yardımcısı bir meclis üyesi veya belediyemizin mimar,mühendisleri çağırıp ta “şu yaptığın işi kendin beğendin mi “diye kimse sormadı mı acaba diye düşünüyorum Ayrıca tüm inşaatlara mecburi olan mantoloma sistemini neden belediye kendisine uygulamıyor diye sormazlar mı,?Bu kadar klimaya bir mantoloma da yapılabilir herhalde . yabancı konuklarımızı bakanlarımızı hep burada misafir ediyoruz, Ege gezimde ilçe Belediyelerinin resimlerini çektim hepside beyaz saray gibi temiz ve görkemli binalar, Belediyeler şehrin aynasıdır. Başkanımın alıcı gözüyle cepheye karşıdan bir bakmasını bu olumsuzluğu kaldırmasını istiyoruz.
OKUYUCU İSTEĞİ
Başkanımızdan Demirci kardeşlerin önüne dikilip karşıya bakmasını isteyen bayanlar, dolmuş beklerken rahatsız olduklarını söylediler. çarşı camii havuz kenarındaki masalarda, sandalyelerde oturan cemaatin erkeklerinden rahatsız olduklarını ve dolmuşlara binen ailelerin bayanların rahatsızlık duyduğu dolmuş durağı ve masalar arasına ağaçtan yarım boy ızgara petek konulması araya sınır çizilmesi veya diğer tarafa konan uzun saksı ağaçlardan buraya konularak masalarla dolmuş bekleyen ailelerin sınırla bölünmesini başkandan rica ediyorlar.

KALDIRIMLAR YAPILIYOR
Belediye başkanımız şehitlik mahallesinde yapılan asfaltlamadan sonra kaldırımlarından yapılacağını söylemişti, Osmanlı sitesi bağlar başı ve Türközü caddesi çevresindeki kaldırımların en kısa sürede yapılacağını fen işleri müdürümüz Erdal bey açıkladı, iki hafta içinde tüm kaldırımların yapılacağını müjdeledi halkımıza duyurulur.

ARABA SÜRMEYİ KOCADAN DEĞİL HOCADAN ÖĞRENİN
Hepimiz biliriz erkekler hanımlarına araba sürmeyi öğretirken bağırıp çağırırlar ve arabadan in derler, sonra bayanlar korkar ve ehliyet kursuna yazılmak isterler. Sürücü kurs öğretmenleri daha sabırlı ve anlayışlı olurlar. Hayatta bazen parayla daha mutlu oluyor bazı insanlar.

OKUL TEMİZLİĞİNİ TALEBELER YAPSIN.
Samanyolu Tv de ayna programını izlerken Tayvan da okullarını temizleyen çocukları seyrettim, okulların çevresini tuvaletleri temizleyen çocukların yüzlerinde hiç asık suratlılık yoktu hiç bıkkınlık yoktu işlerini en güzel şekilde yapıyorlardı, neden bizim okullarımızdaki çocuklarımız temizlik yapmasın madem ” temizlik imanın yarısıdır “diyoruz çocuklarımız evlerini ve okullarını temiz tutsunlar diyorum.
Hoşça ve sağlıklı kalın.
10.10.2011 21:04
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi