Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OĞLUMU EVLENDİRDİM
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
OĞLUMU EVLENDİRDİM
OĞLUMU EVLENDİRDİM
Değerli okuyucularım sizlere hep 97 model oğlum Barıştan bahsediyordum,fakat benim ilk eşimden olan 1985 model oğlum Erdemden fazla bahsetmiyordum,kendisi Beypazarı’nda Annesinde kalıyor, Çayırhan termik santralde “teknik ressam olarak çalışıyor.
Oğluma kız bakmak için bir çok defa çeşitli yerlere misafir olduk fakat nasip değilmiş olmadı.
Oğlum 2 yıllık üniversite mezunu içkisi sigarası yok efendi sessiz bir delikanlı,,Bundan iki ay önce Oğlum Erdem bana telefon ederek “baba kız istemeye gideceğiz dedi.”Oğlum kızı görmeden konuşmadan kız istenmez ,ya beğenmezsen,anlaşamazsan dedim
Yok baba dedi görüştüm dedi ,Oğlumun komşusu aracı olmuş özel bir yurtta ana okulu öğretmenliği yapan kapalı güzel şirin bir kız bulmuşlar,Kızımı gördüğümde tamam bu iş oldu demiştim,Hep dua ediyordum ”Allah iyilerle karşılaştırsın” diye .
Allah yardım etti pırlanta gibi bir kız sahibi oldum.Hep arkadaşlara takılıyordum erkek adamın erkek damadı olur diye fakat kız çocuğunu çok istediğim halde iki evliliğimden iki oğlum olmuştu.
Saddamın kızını da istediğimde verselerdi, Belki ondanda bir kızım olurdu.Hemen oğlumun sözüne uyarak iş çıkışı Beypazarı’na gittik aile ile tanıştık,Beypazarı’n Tahirler köyünden olan Oğuzlar ailesi ile tanıştık baba tır şoförü anne tarlada çalışan bir ev hanımı Ağabey çiftçi ,tarımla uğraşıyorlar.Tertemiz bir aile ,İlk defa kız istediğim için biraz zorlandım “isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci misali kızı istedik ve çayları içtik hemen 15 gün sonra nişan yaptık,Allah düğün yapana yardım ediyor.
Geçtiğimiz Pazar ise Beypazarı’nda yemekli mevlit ve nikah yapıldı,Beypazarı çıkışında kiler market yanında talebe yurduna ait küllüye de yapılan merasim çok güzel ve sakin geçti erkek ve bayan bölümlerinin ayrı olduğu mekÂn bin kişiden fazla kişi alıyor.
Salon tamamen doldu. Mansur ve Alaadin ağabeylerim nikah şahidi oldu.

VALİMİZ ÇİÇEK GÖNDERMİŞ
Ankara valimiz sayın Alaaddin YÜKSEL e E MAİL İLE DAVETİYE GÖNDERMİŞTİM Düğünden iki gün önce telefonla valilikten beni arayarak fax numarası istediler ve akabinde valimizden fax geldi gelen yazıda valimizin düğüne gelemeyeceği ve genç çiftlere mutluluk dilediği yazıyordu.Faxı birde hastaneye mektup olarak göndereceklerini söylediler.
Daha sonra düğün salonuna valimizin çiçeği geldi .
Buradan valime duyarlılığı için tekrar teşekkür ediyorum

BİZİM PROTOKOL KATILMADI ARAMADI
Valimiz çok titiz ve duyarlı davrandığı halde bizim protokol çok duyarsız davrandı,Kaymakamımız Belediye Başkanımız,başkan yardımcılarımız,Emniyet müdürümüz hepsine davetiye verdiğim halde hiç birisi düğüne katılmayı boş verin telefonla arama zahmetinde bile bulunmadılar .Benim de bir idarecim vardı eski başhekim Dr.Ali İhsan YAŞAR Davetiye geldiğinde sekreterine “kesinlikle gidemez isek çiçek gönderelim ,telefonla kutlayalım kesin hatırlat” diye sekreterini uyarırdı, ya bunların sekreterleri davetiyeleri vermiyorlar ya da hatırlatmayı bilmiyorlar.
Ne kadar duyarlı olduklarına siz karar verin .”yorum sizin” bende onların düğünlerine gitmeyeceğim çağırmayacakları için
Hoşça ve sağlıklı kalın düğünleri ihmal etmeyin, unutmayın.
25.06.2011 15:21
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi