Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÇEVRE BAHANE PİKNİK ŞAHANE
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Değerli okuyucularım 5 haziran dünya çevre günü nedeniyle Polatlı Kent konseyi çevre grubu tarafından hazırlanan etkinlikler Pazar günü belediye önünde üzerinde kent konseyi logosu bulunan tişort ve şapka dağıtımı ile başladı, Yoldan geçen vatandaşlar şapka kapma yarışı yaptı,Görevliler her ne kadar konsey üyelerine dağıtıyoruz dese de vatandaş ısrarından yine vaz geçmedi, Kaymakam,Belediye başkanı yardımcıları,daire amirleri kent konseyi üyeleri ile Cumhuriyet meydanına kadar yürüdük maalesef bir afişimiz dahi yoktu ,bende geçen yıldan kalan üzerinde” temiz bir çevre için ele ele “ yazılı kanguru logosu ile yürüdüm,
Heykelde çevre için yapılan konuşmalarda Belediye başkanımız çevreye tükürenleri, kirletenleri ayıplıyorum derken kaymakamımız en önemli şey olan su meselesinden bahsetti ,kilometrelerce öteden gelen suyun israf edilmemesi gerektiğini hatırlattı,sembolik bir süpürme olayından sonra piknik için karahamzalı köyüne belediye otobüsleri ile Öncelikle Beyaz AY Derneği üyeleri engelli vatandaşlarımız ve yakınları gönderildi,Buradan bir hatırlatma yapmak istiyorum benimde üyesi olduğum beyaz ay derneği ve kent konseyi Polatlıda eskiden sivil toplum kuruluşlarının yaptığı etkinlikleri şimdi bu dernekler yapıyor,beyaz ay Polatlımız için bir şanstır buradan başkanımız ziya beyi ve ekibini engellilere verdikleri önemden dolayı tekrar kutluyorum.
Kara Hamzalı köyüne giderken yol çalışmasını gördüm yıllardır en çok kaza yaşanan kara hamzalı köyü yolu nihayet yapılıyor,
Yirmi yıl önce pikniğe gittiğim kara hamzalı köyü ağaçları dev gibi olmuş tamamen yeşil bir ortam olmuş okul bahçesine kurulan seyyar mutfak ile self servis ile yemek dağıtılırken kent konseyi ve beyaz ay derneği üyelerinin kaynaşmasını izledim.
Bir yanda yakan topu oynayan bayanlar diğer taraftan futbol maçı yapan erkekler,ip atlayan gençler ,birlik ve beraberliğin en güzel örneğini veriyorlardı,engelli çocuklarımızın aileleri mahir bey sen neredesin neden bizim otobüsle gelmedin çocuklarımız senin hikayelerini fıkralarını,esprilerini özlemişler diye sitemde bulundular,belediye başkanımız ve yardımcıları halkın içine karışarak hem top oynadılar hem de halkla içi içe sohpet edip resim çektirdiler,İki aydır güneşi bekleyen ve piknik hasreti ile yanan vatandaşlar doğayla içi içe yeşille ,toprakla buluşarak stres attılar .
Burada anlatmak istediğim bizler birlikte olmayı bir araya gelmeyi ,kaynaşmayı özlemişiz .Engelli kardeşlerimiz ile tekerlekli sandalyeleri üzerinde top oynadık onlarında insan oldukları toplumda yer aldıkları hatırlatarak bir kenara itilmiş sosyal etkinliklerden uzak olmadıklarının hatırlatılması ne kadar güzel,bende bir engelli olarak bu itilmişliği en çok yaşayan kişilerden biriyim.Unutmayım “ her sağlıklı insan bir özürlü adayıdır.”bu güzellikleri yaşatan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Hoşça ve sağlıklı kalın.
09.06.2011 00:23
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi