Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLİTİKACILARIMIZIN KULAKLARI TIKALI
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
POLİTİKACILARIMIZIN KULAKLARI TIKALI
“HATIRALAR ”BİR SEÇİM ARİFESİ YAZISI”
Değerli okuyucularım 1997 yılında yerel bir gazetede benim hakkımda yazılan bir yorumu arşivimden sizle paylaşmak istiyorum.

POLİTİKACILARIMIZIN KULAKLARI TIKALI ,
Ahmet katı

Son dönemde Polatlımızın en şöhret insanı kim oldu desek;yerel seçimler gereği herkes tuttuğu takımın” pardon partinin” Belediye başkan adayını gösterecek.
Ama herkesin gözden kaçırdığı bir şahıs var.Ülkemizin bürokrasi trafiğine sürekli yer alan çizdirdiği karikatürlerle astığı sloganlara farklı bir insan “Türkçe Söyledik anlatamadık “diyerek Polatlımızın duygularına,kullandığı İngilizce terimle tercüman olan;üstünde ”temiz bir Polatlı için el ele “Aldatılan her müşteri kaybolan servettir.Sigara içtiğiniz için teşekkürler (Polatlı mezarlığı-mezarcı Mahmut)”,”Sigara güler yüzlü bir kaynana gibidir insanı içten içe öldürür”gibi ifadelerden yer aldığı bir broşür bastıran ve bunu Polatlının çeşitli işyerlerine dağıtan mahir yavaş’tan bahsediyoruz bir dönem il konusunda önemli çalışmaları olan mahir kardeşimiz bu konuda başbakanına cumhurbaşkanına imar iskan bakanına mektuplar yazmış,hazırladığı sloganları göndermiş,İL VE ÇİFT YOL konusunda da imza toplamıştı .şimdi ise çevre konusunda asılan mahir kardeşimiz Polatlıyı il yapamadık bari yaşadığımız çevreyi temiz tutalım düşüncesini taşıyor olmalı şu sıralarda çevre bakanlığı ile sıkı bir ilişki içine giren mahir yavaş mektup trafiğini de arttırdı.bu gidişle Polatlıya bir çevre müdürlüğü açtıracak ama biz bu işin il konusuna dönmesini istemiyoruz.bu arada mahir kardeşim belediye başkan adaylarına da nasıl çalışma yapılması konusunda örnek oluyor.
Maaşallah”ı var sanki kendisi şeçime girecekmiş gibi çalışıyor.eğer Belediye başkan adayı olmuş olsaydı propaganda çalışmasının nasıl olacağını diğer belediye başkana adaylarına gösterirdi,
yaptığı çalışmalarla bir çok kişiye örnek olan mahir yavaşı kutlamakla birlikte başarıya ulaşmasını diliyoruz ancak bu arada hatırlamak istediğim bir şey var Türkçe söylemiştik anlatamadık İngilizce söyledik galiba yine anlatamadık hangi dille anlatsak diyemeyeceğim “çünkü bizim politikacıların kulakları tıkalı.

Yıllardır benim Polatlı için yapmış olduğum çalışmalarımdan siyasiler ve bazı idareciler hep rahatsız olmuştur fakat kadın erkek genç ihtiyar Polatlılarımız takdir etmektedir hepsine teşekkür ediyorum.“
Şu ana kadar Ahmet KATI Takma adıyla bu yazıyı yazan kişiyi bilmiyorum ,eğer bilen varsa lütfen bana söylesin yazısı için teşekkür etmek istiyorum.
Hoşça ve sağlıklı kalın
25.05.2011 23:40
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi