Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trajikomik Hastane Hikayeleri
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Wink Trajikomik Hastane Hikayeleri
HASTANE HİKAYELERİ BAŞLIYOR “Kesip saklayın”
1994 Yılında Ankara Polatlı yolu çift yol olsun diye mücadele ederken çift yolda karşı şeritten uçan otomobil üzerime uçtu ve 17 kırıkla kurtuldum.Öldü diye morga attılar tekrar çıktım,son kullanma tarihim geçmemiş,15 yıldır çeşitli hastanelerde tedavi görüyorum.
Hastanelerde başıma gelen çok tirajı komik olaylar yaşadım
Size parça parça anlattığım hastane hikayelerini sizler için biraz toparladım, anlatayım biraz neşelenin
HASTANE ANILARI
15YIL içinde 26 defa ameliyat olunca doktorlar her gün gelip gitme diye beni halkla ilişkilere özürlü kadrosuna temizlik işleri ne aldılar DANIŞMADA Olunca ilginç hastane anılarınızda oluyor .Bunlardan bazılarını size anlatayım.
Hemşire serviste yatan hastaya dereceyi vermiş “Bunu koltuğunun altına koy” demiş
Hasta dereceyi oturduğu koltuğun altına koymuş.
YİNE HASTANEDE YATARKEN
Hastane tuvaletinin kapı arkasına temizlik şirketi çizelge yapmış her gün temizlik yapınca tarih ve imza atıyorlar.Hasta tuvalette imza atan temizlikçiyi gördü .Bana sordu oğlum bu ne imzası atıyor?diye Bende şaka olsun diye “amca işediğine dair imza atıyorlar” dedim.Amca refakatçi imiş sabaha kadar imzayı doldurmuş fakat kapı arkası olduğu için kimse görmemiş.Amca
Sabah kolumdan yakalayıp beni kenara çekti ”Oğlum ben imzayı attım fakat bizim karı imza’da bilmez parmak bassa olur mu? diye soruyor.Ben de olur amca dedim.

Yine hastanede çalışırken yaşlı bir bayan gelmiş masama vuruyor ve bağırıyor oğlum bana ÇEK YAT lazım” Teyzecim ya İSTİKBALE ,git ya da BELLONA’YA dedim git dedim meğer teyzem “CHEK UP “Yaptıracakmış.

YİNE HASTANE DE Yaşlı bir amcaya yardım ediyorum elinde idrar bardağı tuvalete girdi çok az idrar yapmış hasta beni çağırıyor ”Gel oğlum çok az oldu bunu doktor kabul etmez. üzerine biraz takviye yapıver dedi ben de amca geçen birisi karısına takviye yaptırmış adama 3 aylık hamilesin raporu çıktı dedim.
Aynı hastanın eşi bayanda idrarı tam doldurmuş köpürtmüş ve eski başhekim Dr.ali rıza beyin masasına koymuş “gettim “demiş doktor bakmış bardak full dolu hastaya bağırmış “adam biraz dudak payı bırakır” demiş.

Yeni hastane açılışı için başhekim müdürüne ikram için 300 tane kanepe (pasta) siparişi ver demiş müdür 300 adet çek yat (kanepe) siparişi vermiş.
KBB POLİKLİNİĞİNDE Eskiden kapıya asılan listeye sabah erkenden isim yazarak sıraya giriyorlardı Kapıda ise Hüseyin amca var Hüseyin amca TV seyretmez şarkıcı artist bilmez poliklinik sıra listesine bizim piç hasan lakaplı bir arkadaş sabahtan ne kadar yerli yabancı şarkıcı artist var hepsinin ismini yazmış .Hüseyin amca kalabalıkta bağırarak isim okuyor Hülya AVŞAR YOK HAKAN ŞÜKÜR yok.FULYA SANÇEES yok ulan nerde bu hastalar , bu ne biçim isim diyor hastalar birbirinin yüzüne bakıyor.Acaba Polatlı’da Hülya AVŞAR İsminde birimi var diye birbirlerine bakıyorlar.O sırada doktor uyanmış “gel içeriye seninle dalga geçiyorlar” demiş.
Hastane tuvaleti karşısında çay ocağımız vardı her kes plastik bardakla çay alıyordu servisin üzerine boş bardağı bıraktım arkadaş çay doldursun diye bekliyorum o sırada bir hasta bir şeyler sormak için çağırdı. Ben konuşurken tuvaletten çıkan hasta işediği idrar bardağını rafa bırakmış çaycıya bağırdım ben oralet değil çay istedim diye o sırada hasta bardak benim dedi yoksa yanlışlıkla içecektik.
PROSTAT HASTASI
Oğlum eskiden çiş yaparken yüzüme gelmesin diye aletimi aşağıya bastırıyordum şimdi ise ayakkabılarım ıslanmasın diye yukarı kaldırıyorum diyordu.
YİNE PROSTAT Prostat hastası arkadaşına anlatıyor.
Prostat muayanesinde doktor bir eli ile belime bastırdı diğer eli ile makattan muayene etti demiş.
arkadaşı cevap vermiş seninki çok zormuş benimki çok kolay oldu doktor arkama geçti doktorun her iki eli de omzumdaydı demiş
mAHİR YAVAŞ

YİNE PROSTAT
Hasta üroloji doktoruna prostat muayenesi olmuş prostata arkadan “makattan “ parmakla muayene ediliyor .hasta parmağı yemiş fakat iş yerinden sevk almamış doktor sormuş sevk aldın mı? hasta cevap vermiş “Accucuk “yani sevki aldın mı sorusunu zevk aldın mı olarak algılamış
ÜCRETLİMİSİM
Yaşlı amca muayene olacak fakat karnesi yok vezneye ücret yatıracak kulakları duymuyor amca ücretlimisin”diye bağırıyorum amca “hayır yeni Mehmetliyiyim” diye cevap veriyor .
Polatlının ücret isminde Temelliye bağlı bir köyü varmış.

ŞEKER HASTASI
Kantinden helva alan hasta bahçede banklarda otururken yanında bulunan hastaya al gardaşlık sende ye diye helva ikram eder.hasta cevap sağol bendede şeker var der ,hasta cevap verir olsun kardeşim helvayı beraber yiyelim arkasındanda şekeri yeriz der.”adam şeker hastasıymış

DİYETLER
Diyet yapmak isteyenlerin dikkatine “eğer kollestrolünüz varsa kırk yaşına kadar kuzu eti yiyeceksiniz kırk yaşından sonra kuzunun yediği otu yiyeceksiniz.
Şekeriniz varsa “Şeker bankın önünden dahi geçmeyeceksiniz.Diye arkadaşıma anlatırken şeker raporu çıkaran teyzem bağırdı “Ah yavrum benim şeker bankta hesabım var şimdi ne olcak diye sordu.
ECZANE
Eczaneye giren yaşlı hasta eczacı kalfasıyla kavga ediyor hasta elinde reçete kalfaya oğlum ilacımı doktor yazdı neden vermiyorsun.kalfa cevap veriyor veremem amca ben buradan senin üzerindeki ilacı görüyorum ilacın daha bitmemiş görünüyor diyor.
Amca oğlum o zaman bir bardak su verebilir misin diyor ,kalfa suyu veriyor amca cebinden bir tane kalan hapını yutuyor ve kalfaya bağırıyor.hadi sıkıysa şimdi gör diyor.
TREN İSTASYONUNDA YAŞLI TEYZE
Polatlı tren garında yaşlı bir teyzeyi İzmir trenine bindirirler teyze kondüktöre “Oğlum benim kimsem yok beni menemen istasyonunda bir uyandırıver “der kondüktör uyandırıver kelimesini indiriver diye algılar,fakat kondüktör uyumuş,tren menemen istasyonunu yedi kilometre geçtikten sonra kondüktör eyvah diye uyanır,hemen treni durdurur ,tren yedi kilometre geri geri gider istasyona yanaşır ,kondüktör teyzeyi uyandırır “teyzeciğim kalk istasyona geldik der ,teyze “Allah senden razı olsun yavrum doktorum istasyona varınca hapını yut öyle yat demişti “hapımı yutup yatayım demiş
HASTANE HİKAYELERİ DEVAM EDECEK
Hoşça ve sağlıklı kalın
11.04.2011 19:27
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi